Language flag pl
Language flag pl
en en

Import biomasy

K Investments to importer biomasy specjalizujący się w handlu surowcami energetycznymi - również tymi ekologicznymi. Sprawdź naszą ofertę!

Hurtowa sprzedaż biomasy

Jako firma, obecna  na rynku  od ponad 30 lat, przykładamy ogromną wagę zarówno do jakości oferowanych przez nas surowców, jak i wysokiego standardu  naszych usług. Starannie dobrana kadra pracownicza składa się z zespołu specjalistów posiadających ogromną wiedzę z zakresu obrotu surowcami. Wiedzę którą nieustannie poszerzają.

Doskonale znamy bieżące trendy w branży, dlatego też w naszej ofercie nie mogło zabraknąć hurtowej sprzedaży biomasy, której znaczenie w przemyśle energetycznym z roku na rok coraz bardziej wzrasta.

Eksport biomasy odbywa się drogą wodną- morską i rzeczną, a także lądową -samochodową i kolejową. Dzięki temu, że korzystamy z różnych form transportu oraz ściśle współpracujemy z największymi producentami paliw ekologicznych, jesteśmy w stanie zagwarantować terminową realizację dostawy, przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższych parametrów jakościowych surowców.

Niezwykle istotnym aspektem naszej działalności jest kompleksowe i indywidualne podejście do każdego klienta. Nasze usługi dopasowujemy do preferencji i oczekiwań naszych kontrahentów, którym dajemy możliwość negocjowania własnych warunków kontraktu. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży, jesteśmy w stanie podjąć się nawet najbardziej trudnego wyzwania.

Zobacz, skąd pozyskujemy biomasę

K Investments współpracuje z najlepszymi producentami paliw ekologicznych, zarówno w procesie importu biomasy, jak i pozyskiwania jej od producentów polskich. Z częścią z nich posiadamy umowy na wyłączność. Dlatego też wybierając usługi K Investments możesz liczyć nie tylko na najwyższą jakość dostarczonych surowców, ale także atrakcyjne ceny ich zakupu. Ważnym atutem współpracy z nami jest ekspresowa dostawa - również w wersji “just on time”.

  • Polska
  • Ukraina
  • Białoruś

Dostarczaną przez nas biomasę cechuje najwyższa jakość

Biomasa to surowiec przyszłości, który zastosowanie znajduje zarówno w produkcji czystej energii elektrycznej, jak i w procesie wytwarzania ciepła. Może częściowo zastąpić paliwa kopalne, co przyczyni się do redukcji zanieczyszczeń środowiska. By móc sprostać oczekiwaniom jak najszerszej grupy klientów i dopasować się do indywidualnych potrzeb współpracujących z nami przedsiębiorstw, oferowana przez biomasa dostępna jest w wielu wariantach, o różnej kaloryczności i stopniu rozdrobnienia.
Kaloryczność, MJ/kg
Wilgotność, %
Zawartość popiołu, %
Brykiet drzewny
Min. 17,0
Max. 5,0
Max. 1,0
Pellet drzewny
Min. 17,0
Max. 10,0
Max. 0,7
Pellet z łusek słonecznika
Min. 17,0
Max. 12,0
Max. 3,0
Pellet ze zboża
Min. 17,0
Max. 11,0
Max. 2,0
Zrębki drewna
Kora, łyko, listowie, igliwie, %
Wilgotność względna, %
Zawartość popiołu, %
Max. 20
Max. 20 – 60
Max. 0,7